Szlaki turystyczne
Sprawdź atrakcje, które czekają na Ciebie na szlakach i ścieżce edukacyjnej.

Pomysłodawcy ścieżki dydaktycznej


logo_szlaki_fundatorzy

Historia powstania


sciezka_otwarcieŚcieżka edukacyjna "Kolorowe Jeziorka" została otwarta 14 maja 2014 r. Projekt udało się zrealizować w ramach współpracy kilku podmiotów: Nadleśnictwa Kamienna Góra, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Odział Jelenia Góra, Gminy Marciszów oraz Zarządcy Terenu Kolorowych Jeziorek. Tablice informacyjne, które postawiono na ścieżce dydaktycznej opisują specyficzne ukształtowanie terenu i zjawiska przyrodnicze, które są atrakcją turystyczną tej części Rudaw Janowickich. W roku 2011 Kolorowe Jeziorka zajęły III miejsce w plebiscycie miesięcznika National Geographic Traveler  - "7 nowych cudów Polski".

 

Atrakcje na trasie


sciezka_co_ciekawegoŚcieżka wiedzie wzdłuż zielonego szlaku prowadzącego od Wieściszowic, w kierunku Wielkiej Kopy, do Rędzin. Na trasie umieszczono siedem tablic informacyjnych, prezentujących największe atrakcje tego terenu. Można z nich się dowiedzieć, m.in o historii górnictwa, sposobie w jaki powstały sztolnie i Kolorowe Jeziorka, a także przeczytać ciekawe informacje o ekosystemie Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Przejście ścieżki dydaktycznej zajmuje ok. 2 godzin. Jej długość wynosi 3 km, a różnica wzniesień do pokonania to tylko 200 m. Na dole strony prezentujemy mapę, na której zaznaczone są atrakcje zielonego szlaku i ścieżki edukacyjnej. Klikając dwukrotnie na wybraną flagę na mapie, zobaczysz szczegóły danego miejsca.

Zapraszamy na parking Kolorowych Jeziorek

Dla Państwa wygody zapraszamy na pięć strzeżonych i monitorowanych parkingów przynależących do Kolorowych Jeziorek. Najwyżej położony parking znajduje się zaraz przy wejściu na teren Kolorowych Jeziorek obok strefy wypoczynkowej. Aby się na niego dostać, należy dojechać drogą do samego końca. W przypadku braku wolnych miejsc nasz miły parkingowy poinformuje Państwa, gdzie blisko i bezpiecznie zostawić auto.

Więcej informacji o miejscach postojowych dostępnych na podstronie: Centrum Parkingowe.